Otwartokomórkowe

Najważniejsze zalety piany otwartokomórkowej to:

1. NAJLEPSZY DOSTĘPNY IZOLATOR
Piana PUR wyróżnia się najlepszym współczynnikiem przenikania ciepła, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o kilkadziesiąt procent. Ogranicza utratę ciepła zimą, a latem zabezpiecza pomieszczenia przed nadmiernym przegrzewaniem

2. ODPORNOŚĆ NA OGIEŃ
Piana PUR, którą my stosujemy posiada klasę palności E, która umożliwia wykonywanie realizacji w obiektach użyteczności publicznej i budownictwie wielorodzinnym.

3. JEDNOLITA WARSTWA IZOLACJI
Natrysk piany pozwala uzyskać perfekcyjnie szczelną warstwę bez łączeń i mostków termicznych. Pianka dociera do każdej szczeliny oraz pęknięcia w Twoim dachu i ścianach i dokładnie je wypełnia. Struktura pianki doskonale łączy się z każdą powszechnie stosowaną powierzchnią budownictwie (np. blacha, drewno, beton itp.)

4. BEZWZGLĘDNA TRWAŁOŚĆ
Piana PUR nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu i jest długoterminowo skuteczną izolacją. Producent deklaruje zachowanie stałości parametrów fizycznych i termicznych powłoki przez 25 lat. Izolacja jest odporna na zjawiska gnicia i butwienia oraz rozwój grzybów. Nie występuje efekt pylenia, piana jest pozbawiona zapachu oraz dodatkowo jest odporna na działanie gryzoni i insektów.

5. WZMOCNIENIE KONSTRUKCJI
Piana zabezpiecza oraz wzmacnia konstrukcję budynków, co wydłuża jego żywotność (szczególnie pożądane w konstrukcjach szkieletowych).

6. SPRAWNY MONTAŻ
Aplikacja pianki przebiega sprawnie, bez zanieczyszczeń, zazwyczaj w ciągu jednego dnia.

7. AKUSTYKA
Dzięki zastosowaniu piany PUR możemy cieszyć się zarówno ciepłem, jak i ciszą, ponieważ ta izolacja ogranicza do minimum odgłosy deszczu i gradu. Struktura piany zapewnia efekt tłumienia i rozpraszania fal dźwiękowych, co powoduje, że materiał ten idealnie nadaje się do wygłuszania.

PIANA OTWARTOKOMÓRKOWA

Pianka otwarto komórkowa to lekka, półsztywna pianka stosowana do wewnętrznej izolacji termicznej i akustycznej.  Pianka ta przeznaczona jest do izolacji np. poddaszy, stropów, ścian działowych itp. Metoda natrysku pianek poliuretanowych uwzględnia najważniejsze aspekty izolacji (m.in. współczynnik przewodzenia ciepła, rekcję na ogień, wydajność itp.). Właściwości te umożliwiają szerokie zastosowanie w budownictwie.